Share

Şu an Google’da ufak bir arama yaparsanız, bir süre önce Rockstar’ın GTA 6 üzerinde çalıştığına ve daha sonra bu projeyi iptal ettiğine dair birçok haberle karşılaşabilirsiniz. İşin aslı farklı tabii, çünkü bu söylenenler doğru değil.

Belirtmemiz gerekir ki Rockstar Games‘ten herhangi bir GTA 6 duyurusu gelmemiş hatta söylentileri bile basına sızmamış durumda. Öte yandan firma neredeysü tüm konsantrasyonunu hali hazırda GTA 5 ve GTA Online tarafına ayırış halde. Gelen resmi bilgilere göre geliştiriciler Bikers isimli online DLC üzerinde çalışmakta. Bu DLC ile birlikte motorcu çetelerinin oyuna geri döneceğini söyleyebiliriz.gta-6

Öte yandan GTA V’in 2013, 2014 ve 2015’de farklı platformlara çıktığını biliyoruz ancak hala en çok satan oyunlar arasında güncelliğini koruyor. Öyle ki GTA 5 şimdiye kadar 65 milyon ”kutulu” dağıtıma ulaşmış durumda.

Bu rakamlar ortada iken GTA 6’nın iptal edildiğine dair gelen haberler tammıyla safsatadan ibaret diyebiliriz, yada o başlıkların amacı farklı olabilir. Yetkililer zaten GTA serisini uzunca bir süre daha devam edeceğini açıklamıştı. Bununla birlikte GTA 5’in iyi grafiği sadece GTA 6’nın biraz ertelenmesine sebep olabilir.