Share

Tesla yeni nesil Model S otomobili, Model S P100D‘yi tanıttı. Tesla yeni nesil otomobili Model S P100D; LaFerrari ve Porsche 918 Spyder‘ın ardından en çabuk hızlanan üçüncü otomobil. LaFerrari ve Porsche 918 Spyder‘dan sonra en çabuk hızlanan araç olan yeni Model S, McLaren P1’i ise geride bırakabilecek güçte.tesla-model-s

Model S P100D Özellikleri

İki oturaklı küçük bir bagaja sahip Model S P100D, tüm tekerleklerden çekiş modelli dört kapıyı barındırırken, 5 yetişkin+2 çocuk şeklinde 7 bireye oturma imkanı taşıyacak mini kargo otomobil çözümünü de sunuyor. 100 kWh‘lik batarya ile 315 mil yolu alabilen otomobil, tek batarya ile 300 mil sınırını aşan ilk elektrikli otomobil oluyor. Tesla Model S P100D tamamen elektrik enerjisi ile çalışıyor. Tesla Model X tarafından da erişilebilen genişletilebilir pil paketi seçeneklerine sahip otomobil, bu anlamda dünyanın en hızlı elektrikli otomobil unvanına sahip oldu.

Tesla Model S P100D‘nin performansı ise takdire şayan.

Ayrıca hali hazırda Ludicrous moduna sahip olan Model S P90D aracını sipariş verdiyseniz ancak araç size hala ulaşmadıysa 10 Bin dolar daha ödeyerek P100D modeline geçiş yapabiliyorsunuz. Hali hazırda P90D sizin elinizdeyse 20 Bin dolar ödeyerek yeni araca sahip olabilirsiniz.