Share

Yerli akıllı telefon üretimi konusunda yoğun çaba sarfeden markaların başında gelen Vestel, şu ana kadar modellerinin ne kadar iyi ya da kötü olduğu tartışılsa da sürekli hem kendini hem de modellerini geliştirmeye devam ediyor. Bir süredir akıllı telefon pazarında bulunan Vestel, gerek ürünlerin malzeme kalitesizliği, gerek yanlış fiyatlandırma gerekse seçilen donanım noktasında pek ilgi yakalayamıştı. Ancak yeni modelleri Venus Vega ve Venus Leo her noktada güzel görünüyorlar.

Bildiğiniz gibi zaten yerli telefonlara taksit imkanı geliyordu ancak tek sorun yerli telefonların yeterliliği sağlayamamasıydı. Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2017 fuarında tanıtılacak olan cihazların görselleri ve teknik özellikleri A Design Award‘da ortaya  çıktı. Vestel Venus Leo (Yada Venus V4) giriş seviyesine hitap ederken Venus Vega (Yada Venus V4 Premium) orta-üst seviyeye yönelik olacak.vestel-venus-vega

Vestel Venüs Vega Özellikleri.

Vestel Venus Vega 5,7 olarak adlandırılan cihaz orta-üst segmente yönelik konumlandırılıyor. Şık tasarımı, ince çerçeveleri, metal gövdesi ile dikkatleri üstüne çeken cihaz 152 x 80 x 7,5mm ebatlara sahip. 5.7 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 4 korumalı 2.5D kıvrımlı QHD AMOLED ekran ile gelecek olan Venus Vega, gücünü Snapdragon 652 yongasından alacak ki bu yonga oldukça güçlü.

Bunlarında dışında artık standart haline gelen 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olan cihaz, 21 MP arka kamera ile gelmekte. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş ile desteklenen sensöre ön tarafta 8 MP selfie kamera eşlik ediyor. NFC ve Parmak izi okuyucu ile desteklenen Venus Vega, 3400mAh bataryadan enerji alacak.

Vestel Venüs Leo Özellikleri.

Daha düşük bir model olan Venus Leo, yine şık tasarımı ve ince çerçeveleri oldukça dikkat çekici sınıfı için. 145 x 70 x 7,8mm ebatlara sahip olan model 5 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 3 korumalı Full HD AMOLED ekran ile gelmekte. Snapdragon 430 ile desteklenen cihaz yine sınıfı için iyi bir yonga seçiminde bulunmuş.

Venus Leo, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamasının yanında arka tarafında 13 MP ana kamerayı barındırıyor. Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Faz Algılamalı Oto Fokus (PDAF) ve çift LED flaş ile gelen kameraya ön tarafta 5 MP sensör eşlik ediyor. Gövdesi plastik malzemeden imal edilmiş olan Venus Leo, 3000mAh batarya ile desteklenmiş.